SSWL: Final den 1:a Dec!

November 20, 2018

Finalen går av stapeln på Kampsportsfestivalen (som är en del av Fitnessfestivalen) på Älvsjömässan i Stockholm den 1/12.


Invägning: Kl 10.00.
Matchstart: Kl 12.00.

Matchtid: Samtliga finaler har matchtiden 10 min, med 2x2 min övertid.

 

De finalister som vill delta på finalen MÅSTE skicka in ett mail till primateloungebokning@gmail.com SENAST Fredagen den 23/11. Om det ej gjorts går platsen vidare till nästa person i rankingen. I de klasser där flera hamnat på en delad andra plats, kommer dessa först få göra upp om vem som går till finalen. För att vara övertydlig: ni som är ensam 1:a i rankingen kommer bara att gå en match - finalen. Är det däremot fler än två 1:or så möter man samtliga i pool format.

 

 

Guldmedaljören - vinner ett stipendium från SSWF som fritt kan användas till 2019 års tävlingar.

Avancerade: 5000kr

Fortsättare: 2000kr

 

missa nu inte detta!

 

Hjälp gärna oss att sprida budskapet så att alla finalister blir informerade!

 

Ses den 1/12!

 

Välkomna!

Mvh: SSWF:s tävlingskommitté

 

 

FORTSÄTTARE HERRAR

-66kg 
Tommy Ljungberg - Berserk MMA 
Max Bengtsson – Frontline Örebro

-77kg 
Albin Edlund – Hilti Uppsala 
Kevin Gallego - SFG Gävle

-88kg 
Tomas Eliasson – Team East 
Alexander Jonsson – Hilti Storfors 
Mervan Sert – Kaisho 
Alfred Lindeborg – Lunds Grappling Academy 
Gustav Landström - SFG

-99kg 
Almin Hajdarevic – SBG Norrköping 
Johan Levinsson – Linköpings Budoklubb 
Daniel Petrus – Forca Fighting

+99kg 
Jan Karlsson – Lunds Grappling Academy
Johan Levinsson – Linköpings Budoklubb
Leo Lindahl – Icon MMA

 

FORTSÄTTARE DAMER

-60kg 
Nina Back – SFG Gävle
Mary-Jane Rama – Linköpings Budoklubb

+60kg 
Sanna Bergkvist – Team East 
Martina Löfström – SFG Gävle

 

AVANCERADE HERRAR

-66kg 
1.Sebastian Palmdahl – Valhalla Jiu-Jitsu 
2.Kristijan Kliajic - SFG Gävle

-77kg 
Alexander Ruev – SFG Gävle 
Liam Alpäng - Nacka Dojo

-88kg 
Emil Johansson – SBG Norrköping 
Baloo Peinkofer – Lunds Grappling Academy

-99kg 
Jimmy Rosén – SBG Norrköping
Valdemar Fredriksson – SBJJC
Christoffer Danielsson – Prana Jiu-Jitsu
Joachim Claesson – Team Hangloose

+99kg 
Mats Frostfeldt - Renyi Umeå
Malik Tambe – Team Leites
Kevin Munje – Redline

 

AVANCERADE DAMER

-60kg
Heidie Bäckefelt – SBG Norrköping 
Eva-My Persson – Nacka Dojo

+60kg 
Signe Fredricson - Nacka Dojo 
Elin Bladh – Berserk MMA 
Veronika Jan – Nova MMA

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload