Slutgiltig ranking 2018 / vilka har tagit sig till final bland fortsättare&avancerade!

October 26, 2018

 

BARN & JUNIORER
 

POJKAR

 

Pojkar 7-10år -28kg

Vinnare: Nikolai Haaranen – SFG Gävle 4p

2.Adrian Lidenmark – SFG Gävle 3p

2.Noah Linder – SFG Gävle 3p

3.Charlie Hallgren – SFG Gävle 2p

 

Pojkar 7-10år -32kg
1.Jack Jacobson – Hilti BJJ 4p
1.Neo Feliu Niva – Team Hangloose 4p


Pojkar 7-10år -36kg
1.Castor Jacobson – Hilti BJJ 4p
1.Tristan Bunge – Nexus MMA 4p

 

Pojkar 7-10år -40kg
Vinnare: Victor Bäckefelt – SBG Norrköping 12p
2.Hugo Enarsson – Lidköpings Budoklubb 4p
3.Jack Hallgren – SFG Gävle 3p

 

Pojkar 11-14år -45kg
Vinnare: Behnamn Rozaki – Conde BJJ 8p
2.Kian Niklasson – SBG Norrköping 4p
2.Abdu Zukari – SFG Gävle 4p
2.Lucas Cano – Team Hangloose 4p
3.Malik Hasilov – Conde BJJ 3p
3.Markus Rachmanski – Arte Suave 3p
3.Ted Andersson – Nova MMA 3p
4.Zilver Magnusson Gillberg – SBG Norrköping 2p
5.Oskar Laine – Hilti Eskilstuna 1p

 

Pojkar 11-14år -50kg
1.Zilver Magnusson Gillberg – SBG Norrköping 4p
1.Felix Wargloo – Hilti Uppsala 4p
1.Hannah Mihalj – Arte Suave 4p
1.Liam Mildner – SBG Norrköping 4p

2.Kian Niklasson – SBG Norrköping 3p
2.Andreas Sundman – Flow 3p
2.Noah Rocén – SBG Norrköping 3p

 

Pojkar 11-14år +55kg
Vinnare: Roubi Kohzadi – Team Hangloose 15p
2.Elis Wiklund – Prana Jiu-Jitsu 8p
3.Leon Kalyun – Valhalla Jiu-Jitsu 4p
3.Benjamin Gonzalez – Team Hangloose 4p
4.Kristian Kolev – Team Concrete Tyresö 3p
4.Sandro Inad – Lunds MMA 3p
4.Jan Nademi – Nova MMA 3p
5.Ibrahim Halawani – Frontier MMA 2p
5.Abed Al Rahman Ghali – Frontier MMA 2p
5.Abdallah Ahmed – Nova MMA 2p
5.Rickard Martinovsky – Flow 2p
6.Leon Montero – 1p

 

Pojkar 15-18år -55kg
1.Andreas Sundman – Flow 4p

 

Pojkar 15-18år -60kg
Vinnare: Marcus Stefanovic Tjälve – SBG Norrköping 6p
2.Sebastian Svahn – Hilti Uppsala 4p
2.Jaycee Bergman – Sandviken kampsportsklubb 4p
2.Martin Moreno – Nova MMA 4p
2.Sandro Inad – Lunds MMA 4p

 

Pojkar 15-18år -65kg (Ej uppdaterad efter sswl 8)
1.Tobias Persson – Team East 11p
1.August Jonasson – Nova MMA 11p
2.Simon Hermodsson – Malmö Muay Thai 8p
3.Denniz Sali – Frontier MMA 6p
4.Mustafa Maatouk – Kaisho 4p
4.Martin Moreno – Nova MMA 4p
5.Samir Basheer – Nacka Dojo 3p
5.Peter Thegelcrantz – Lunds MMA 3p
5.Gabriel Borghol – Frontier MMA 3p
5.Ali NM - SBG Norrköping 3p
6.Hussein Hamed – Frontier MMA 2p
6.Hussein Al Berakdar – Gladius BJJ 2p
6.Hampus Frimodig – Team East 2p
6.Tristan Sundquist – Redline 2p

 

Pojkar 15-18 år -70kg
Vinnare: Benjamin Hajijan – Redline 8p
2.Elis Edin – Dala BJJ 4p
2.Simon Svensson – Team East 4p

 

Pojkar 15-18år -75kg
Vinnare: Anton Ringvall – Samurang Fight Center 8p
2.Yosef Alalo – Hilti Eskilstuna 4p
2.Dennis Norlander – Östersund JK 4p
2.Kaemon Popplewell – Samuarang Fight Center 4p

 

Pojkar 15-18år -80kg
Vinnare: Ali Hasani – Frontier MMA 4p
2.Mustafa Hameed – Team ? 3p

 

Pojkar 15-18år +80kg
1.Jan Nadem – Nova MMA 4p
1.Vejen Jemil – Hilti Eskilstuna 4p

2.Mattin Mirahmadi - Dala BJJ 3p

 

FLICKOR

 

Flickor 7-10år -32kg

1.Ellen Dekkerus – SFG Gävle 4p

1.Chelsea Nisukangas – SFG Gävle 4p

2.Minna Dekkerus – SFG Gävle 3p

 

Flickor 7-10år +40kg
1.Louise Snöman – Team Hangloose 4p

 

Flickor 11-14år -36kg (Ej uppdaterad efter sswl 8)
Vinnare: Leia Bäckefelt – SBG Norrköping 4p
2.Esmeralda Trivunovic – Team Hangloose 3p

 

Flickor 11-14år -50kg
1.Muna Makdoumi – Akademi Nord 4p

 

 

NYBÖRJARE HERRAR

 

Herrar -66kg Nybörjare
Vinnare: Philip Eriksson – SBG Norrköping 16p

2.Ali Rasoli – SFG Gävle 7p

2.Sahebdad Kameli - Sandviken kampsportsklubb 7p

3.Tobias Momqvist - SFG Gävle 5p
4.Navid Dehari – Kaisho 4p
5.Benny Lam – Linköpings Budoklubb 3p
5.Albin Nilsson – Frontier MMA 3p
6.Zaher Mourad - SFG Gävle 2p
6.Daniel Lindström – Sandviken kampsportsklubb 2p
7.Love Westergren – Lunds MMA 1p

 

Herrar -77kg Nybörjare
Vinnare: Jonas Frank – SFG Gävle 16p

2.John Söderblom – SFG Gävle 9p
3.Christopher Eriksson – SBG Norrköping 7p
3.Ivan Witte – Hilti Uppsala 7p
4.Hans Pettersson – Team Hang Loose 6p
5.Raham Kafaie – SFG Gävle 5p
5.Vincent Grönquist – SBG Norrköping 5p
6.Benjamin Mårtensson – SFG Gävle 4p
6.Lucas Wallhager – Allstars 4p
6.Jimmy Lindqvist – Team Hangloose 4p
6.Johannes Lindvall – Lunds Grappling Academy 4p
6.Anton Håkansson – Lunds MMA 4p
6.Alex Andersen – KFUM Fightzone 4p
6.Peter Thelander – Berserk MMA 4p
6.Mattias Pinto – Linköpings Budoklubb 4p

7.Anton Åkerman – Dala BJJ 3p
7.Oskar Andersson – Lunds Grappling Academy 3p
7.Hajdar Faraj – Kaisho 3p
7.Mushawar Rashid – Redline 3p
7.Oscar Svennson – Colloseum 3p
7.Simon Eriksson – SBG Norrköping 3p
7.Eamon Murphy – SFG Gävle 3p
7.Irfan Kozica – Akademi Nord 3p
7.Davis Weiler – Lunds MMA 3p
7.Max Blick – Dala BJJ 3p
8.Alfred Marcelind – SFG Gävle 2p
8.Anton Ringvall – Samurang 2p
8.Billy Rosén – Frontier MMA 2p
8.Borislav Buckos – Malmö MMA 2p
8.Anel Hajdarevic – SBG Norrköping 2p
8.Alex Eslick – Lunds Grappling Academy 2p
8.Ted Gustafsson – Linköpings Budoklubb 2p
9.Philip Juhlin – Lunds Grappling Academy 1p
9.Andrei Iancu – Renegade 1p
9.Ludwig Lindefors – Team East 1p
9.Victor Svensson – SBG Norrköping 1p
9.Hassan Muhieddine – Allstars 1p

9.Erik Karlsson – Tumba BJJ 1p

9.Raphael Kuhlan  – Tumba BJJ 1p

 

Herrar -88kg Nybörjare
Vinnare: Måns Persson – Lunds MMA 12p
2.Daniel Granfält – Hilti Storfors 11p
3.Gustav Landström – SFG Gävle 8p
4.Marcus Johansson – Icon MMA 6p

5.Oskar Olsson – Sandviken Kampsport 5p
6.Jakob Gotthardsson – Concrete Tyresö 4p
6.Jonatan Ström – Lunds Grappling Academy 4p
6.Jimmy Sundman – Flow 4p
6.Eric Wennergren – Ultimate Gym 4p
6.Firat Koyuncu – Dala BJJ 4p
6.Emil Nilsson – Hilti Ystad 4p
6.August Wagrelius – Linköpings Budoklubb 4p

6.Camilo Vargas – Forca Fighting 4p
7.Jonas Neaj – Redline 3p
7.Daniel Toksoy – Nova MMA 3p
7.Roman Yusupov – Samurang 3p
7.Freddie Liljekvist – Frontier MMA 3p
7.Linus Ji – Art of Roll 3p
7.Eliyas Rezai – Östersunds JK 3p
7.Adam Liif – Team East 3p
8.Victor Ivering – Team Tumba BJJ 2p
8.Tobias Westman – Lunds MMA 2p
8.Jon Philip Edstrand – Frontier MMA 2p
8.Sven Johansson – Frontline Örebro 2p
9. Sky Hägg Obinogo – Team East 1p
9.Martin Sellfrid – SFG Gävle 1p
9.Michel Gonzalez – Malmö Muay Thai 1p
9.Berzan Celepi – Prana Jiu-Jitsu 1p

 

Herrar -99kg Nybörjare
Vinnare: Robin Klase – SBG Norrköping 15p
2.Almin Hajdarevic – SBG Norrköping 8p
3.Fredrik Tigerschiöld – Lunds Grappling Academy 4p

4.Daniel Åberg – Dala BJJ 3p
4.Tobias Nilsson – Frontier MMA 3p
5.Adam Napiorkowsky – Frontier MMA 2p
5.Roger Nissilä – Östersunds JK 2p

 

Herrar +99kg Nybörjare
Vinnare: Christoffer Norell – SFG Gävle 11p

2.Stuart Gibbons – Dala BJJ 8p
3.Viktor Landström – SFG Gävle 4p
3.Robbin Wallin – Team Hangloose 4p
3.Sammi Kuqi – Kaisho 4p

4.Felix Nikander – Sandviken Kampsport 3p

 

 

NYBÖRJARE DAMER

 

Damer -60kg Nybörjare
Vinnare: Lisa Lingvall – SFG Gävle 8p
2.Josephine Breisch – Sandviken kampsportsklubb 7p
3.Katharina Rudklint – Samurang 5p
4.Stephanie Zevian – Allstars 4p

4.Bianca Antman – Checkmat International 4p

5.Janna Lofvars – Akademi Nord 3p
6.Moa Ingstedt – Frontline Örebro 2p

 

Damer +60kg Nybörjare
Vinnare: Ida Rääf – Sandviken kampsportsklubb 14p
2.Magdalena Magnusson – Sandviken kampsportsklubb 12p
3.Elin Wallman – Linköpings Budoklubb 8p
4.Jessica Jacobs – Samurang 6p
4.Emma Yacoub – SFG Gävle 6p
5.Josephine Grödem – Samurang 4p
5.Moa Svennson – Hjärups Budoklubb 4p
5.AJ Koefoed – Redline 4p
6.Madelein Fagerlind – Redline 3p

7.Johanna Thorsell – SFG Gävle 2p
7.Izabell Backman – Allstars 2p
7.Ibis Feliu Niva – Team Hangloose 2p
8.Federica Calidoni – Östersunds JK 1p

8. Therese Karlsson – Team Concrete Tyresö 1p

 

 

FORTSÄTTARE HERRAR

 

Herrar -66kg Fortsättare
Finalist 1: Tommy Ljungberg – Berserk MMA 12p

Finalist 2: Max Bengtsson – Frontline Örebro 7p

3.Awat Kohzadi – Team Hangloose 6p
4.Felix Tani Skoog – Linköpings Budoklubb 4p
4.Edward Homsi – Nova MMA 4p

5.Joakim Klingspetz – Berserk MMA 3p
5.Johannes Åkerlund – Frontline Örebro 3p

 

Herrar -77kg Fortsättare
Finalist 1: Albin Edlund – Hilti Uppsala 8p
Finalist 2: Kevin Gallego – SFG Gävle 7p

3.Samuel Gustavsson – Samurang 4p
3.Anders Svalsten – Team Gringo 4p
3.Viktor Jönewi – Lunds Grappling Academy 4p
3.Mohamad Habal – Redline 4p
3.Mathias Löf – Kaisho 4p
3.Pawel Armata – Hilti Ystad 4p
3.Pavlos Papadopoulos – Forca Fighting 4p
3.Gabriel Laserna – Forca Fighting 4p
3.Alexander Jonsson – Hilti Storfors 4p
3.Mervan Sert – Kaisho 4p
3.Alfred Lindeborg – Lunds Grappling Academy 4p
4.Herman Hilborn – Team Hangloose 3p
4.Leon Westerholm – Nova MMA 3p
4.Olof Gottfridsson – Frontier MMA 3p
4.Kamo Poghosyan – Team Leites 3p
4.Niclas Odell – Team Leites 3p
4.Tony Wallin – Team Hangloose 3p
5.Jim Jnason – Icon MMA 2p
5.Rasmus Larsby – Linköpings Budoklubb 2p
5.Mashrab Mamadaliyev – Nacka dojo 2p
5.Mikael Glusac – Team Hangloose 2p
6.Linus Dellgren – SBG Norrköping 1p
6.Axel Eriksson – Berserk MMA 1p

 

Herrar -88kg Fortsättare
Finalist 1: Tomas Eliasson – Team East 12p

Finalist 2: Gustav Landström – SFG Gävle 4p
Finalist 2: Alexander Jonsson – Hilti Storfors 4p
Finalist 2: Mervan Sert – Kaisho 4p
Finalist 2: Alfred Lindeborg – Lunds Grappling Academy 4p

3.Robin Jonsson – Team hangloose 3p
3.Kamo Poghosyan – Team Leites 3p
3.Niclas Odell – Team Leites 3p
3.Tony Wallin – Team Hangloose 3p
4.David Andersson – 2p
4.Mikael Glusac – Team Hangloose 2p
5.Axel Eriksson – Berserk MMA 1p 
5.Erik Gahnertz – Team Hangloose 1p

 

Herrar -99kg Fortsättare
Finalist 1: Almin Hajdarevic – SBG Norrköping 7p
Finalist 2: Johan Levinsson – Linköpings Budoklubb 4p
Finalist 2: Daniel Petrus – Forca Fighting 4p

3.Magnus Zepeda – Nova MMA 3p
3.Oliver Löfgren – Team East 3p
4.Anton Sandberg – SBG Norrköping 2p
4.Gustav Landström – SFG Gävle 2p

 

Herrar +99kg Fortsättare
Finalist 1: Jan Karlsson – Lunds Grappling Academy 4p
Finalist 1: Johan Levinsson – Linköpings Budoklubb 4p
Finalist 1: Leo Lindahl – Icon MMA 4p

 

 

FORTSÄTTARE DAMER

 

Damer -60kg Fortsättare
Finalist 1: Nina Back – SFG Gävle 12p
Finalist 2: Mary-Jane Rama – Linköpings Budoklubb 8p

3.Ellenor Sundquist – SFG Gävle 4p
4.Jennie Rääf – SFG Gävle 3p

 

Damer +60kg Fortsättare
Finalist 1: Sanna Bergkvist – Team East 14p
Finalist 2: Martina Löfström – SFG Gävle 12p

3.Eleonore Byrlén – Kaisho 4p

4.Yrsa Sandin – Allstars 3p

 

 

AVANCERADE HERRAR

 

Herrar -66kg Avancerade
Finalist 1: Sebastian Palmdahl – Valhalla Jiu-Jitsu 12p
Finalist 2: Kristijan Kliajic – SFG Gävle 10p

3.Martin Wiklund – SFG Gävle 6p
4.Robin Rådberg – Samurang 3p
4.Jamal Elyemlahi – Hilti Ystad 3p
5.Henric Pedersen – Nova MMA 2p
5.David Hedlund – Nova MMA 2p
6.Serdar Atlas – Fightzone Stockholm 1p

 

Herrar -77kg Avancerade
Finalist 1: Alexander Ruev – SFG Gävle 17p
Finalist 2: Liam Alpäng – Nacka Dojo 12p 

3.Oliver Ström – Valhalla Jiu-Jitsu 6p
4.Viktor Hermodsson – Malmö Muay Thai 4p
5.Rickard Östedt – Hilti Stockholm 3p
5.Joel Larsson – Art of Roll 3p
5.Viktor Saloranta – SBG Norrköping 3p
5.Anders Svalsten – Team Gringo 3p
5.Daniel Nordskov – Rumble Sports 3p
5.Linus Anshelm – SBG Norrköping 3p
5.Joel Moya – GBG MMA 3p
6.Christian Stigenberg – SFG Gävle 2p
6.Tholander – SBG Norrköping 2p
6.Daniel Kraljevic – Redline 2p
6.Adam Andersson – Linköpings Budoklubb 2p
7.Adam Westlund – SFG Gävle 1p

 

Herrar -88kg Avancerade
Finalist 1: Emil Johansson – SBG Norrköping 18p
Finalist 2: Baloo Peinkofer – Lunds Grappling Academy 8p
3.Daniel Grbic – Redline 7p

4.Christian Stigenberg – SFG Gävle 6p

5.Pär Westberg – Dala BJJ 5p

6.Samuel Kvarzell – Prana Jiu-Jitsu 4p
6.Henrik Askfelt – Lunds MMA 4p
6.Christopher Jeanpier Basauri – Nacka Dojo 4p 
7.Daniel Sandell – Linköpings Budoklubb 3p
7.Christian Sandström – Tumba BJJ 3p
8.Ted Löfqvist – Icon MMA 2p
8.Christian Stiegenberg – SFG Gävle 2p
8.Lars Olov Larsson – Östersunds JK 2p
8.Herolind Xhanfolli – Redline 2p
9.Eddie Olsson – Redline 1p
9.Andreas Qvarnström – Flow 1p

9.Johan Kouva – SFG Gävle 1p

 

Herrar -99kg Avancerade
Finalist 1: Jimmy Rosén – SBG Norrköping 4p
Finalist 1: Valdemar Fredriksson – SBJJC 4p
Finalist 1: Christoffer Danielsson – Prana Jiu-Jitsu 4p
Finalist 1: Joachim Claesson – Team Hangloose 4p

 

Herrar +99kg Avancerade
Finalist 1: Mats Frostfeldt – Renyi Umeå 4p
Finalist 1: Malik Tambe – Team Leites 4p
Finalist 1: Kevin Munje – Redline 4p

 

 

AVANCERADE DAMER

 

Damer -60kg Avancerade
Finalist 1: Heidie Bäckefelt – SBG Norrköping 16p
Finalist 2: Eva-My Persson – Nacka Dojo 11p

3.Paulina Brinck – Team Gringo 6p
4.Linn Hansson – Team Gringo 3p
5.Anna Berg – Colloseum 2p

6.Linn Paulson – Conde BJJ 1p

 

Damer +60kg Avancerade
Finalist 1: Signe Fredricson – Nacka Dojo 11p

Finalist 2: Elin Bladh – Berserk MMA 10p
Finalist 2: Veronika Jan – Nova MMA 10p

3.Fanny Lundström – GBG MMA 4p
3.Elenore Byrlén – Kaisho 4p
4.Sofia Hedqvist – Sandviken kampsportsklubb 3p
5.Anny Hammarsten – Dynamix Köping 2p
6.Frida Vastamäki – Fightzone Stockholm 1p

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload