Ligans rankinglista är nu uppdaterad efter helgens 5:e deltävling i Gävle!

September 11, 2018

 

BARN & JUNIORER

 

Pojkar 7-10år -32kg

1.Jack Jacobson - Hilti BJJ 4p

1.Neo Feliu Niva – Team Hangloose 4p

 

Pojkar 7-10år -36kg

1.Castor Jacobson - Hilti BJJ 4p

1.Tristan Bunge – Nexus MMA 4p

 

Pojkar 7-10år -40kg

1.Hugo Enarsson – Lidköpings Budoklubb 4p

1.Victor Bäckefelt – SBG Norrköping 4p

 

Pojkar 11-14år -45kg

1.Behnamn Rozaki – Conde BJJ 8p

2.Kian Niklasson – SBG Norrköping 4p

3.Malik Hasilov – Conde BJJ 3p

3.Markus Rachmanski – Arte Suave 3p

3.Ted Andersson – Nova MMA 3p

4.Zilver Magnusson Gillberg – SBG Norrköping 2p

5.Oskar Laine – Hilti Eskilstuna 1p

 

Pojkar 11-14år -50kg

1.Felix Wargloo – Hilti Uppsala 4p

1.Hannah Mihalj – Arte Suave 4p

1.Liam Mildner – SBG Norrköping 4p

2.Andreas Sundman – Flow 3p

2.Noah Rocén – SBG Norrköping 3p

 

Pojkar 11-14år +55kg

1.Elis Wiklund – Prana Jiu-Jitsu 8p

2.Roubi Kohzadi – Team Hangloose 7p

3.Leon Kalyun – Valhalla Jiu-Jitsu 4p

3.Benjamin Gonzalez – Team Hangloose 4p

4.Sandro Inad – Lunds MMA 3p

4.Jan Nademi – Nova MMA 3p

5.Ibrahim Halawani – Frontier MMA 2p

5.Abed Al Rahman Ghali – Frontier MMA 2p

5.Abdallah Ahmed – Nova MMA 2p

5.Rickard Martinovsky – Flow 2p

6.Leon Montero – 1p

 

Pojkar 15-18år -60kg

1.Marcus Stefanovic Tjälve – SBG Norrköping 6p

2.Sebastian Svahn – Hilti Uppsala 4p

2.Jaycee Bergman - Sandviken kampsportsklubb 4p

2.Martin Moreno – Nova MMA 4p

 

Pojkar 15-18år -65kg

1.Tobias Persson – Team East 8p

2.August Jonasson - Nova MMA 7p

3.Simon Hermodsson – Malmö Muay Thai 4p

3.Mustafa Maatouk – Kaisho 4p

4.Denniz Sali – Frontier MMA 3p

4.Peter Thegelcrantz – Lunds MMA 3p

4.Gabriel Borghol – Frontier MMA 3p

4.Ali NM - SBG Norrköping 3p

5.Hussein Hamed – Frontier MMA 2p

5.Hussein Al Berakdar – Gladius BJJ 2p

5.Hampus Frimodig – Team East 2p

 

Pojkar 15-18 år -70kg

1.Elis Edin - Dala BJJ 4p

1.Benjamin Hajijan – Redline 4p

 

Pojkar 15-18år -75kg

1.Yosef Alalo – Hilti Eskilstuna 4p

1.Dennis Norlander - Östersund JK 4p

1.Anton Ringvall - Samurang Fight Center 4p

 

Pojkar 15-18år -80kg

1.Ali Hasani – Frontier MMA 4p

2.Mustafa Hameed - Team? 3p

 

Pojkar 15-18år +80kg

1.Jan Nadem - Nova MMA 4p

1.Vejen Jemil – Hilti Eskilstuna 4p

2.Mattin Mirahmadi - Dala BJJ 3p

 

NYBÖRJARE HERRAR

 

Herrar -66kg Nybörjare

1.Philip Eriksson – SBG Norrköping 14p

2.Navid Dehari – Kaisho 4p

3.Tobias Momqvist - SFG Gävle 3p

3.Albin Nilsson – Frontier MMA 3p

3.Sahebdad Kameli - Sandviken kampsportsklubb 3p

4.Zaher Mourad - SFG Gävle 2p

4.Daniel Lindström - Sandviken kampsportsklubb 2p

5.Love Westergren – Lunds MMA 1p

 

Herrar -77kg Nybörjare

1.Jonas Frank - SFG Gävle 8p

2.Christopher Eriksson – SBG Norrköping 7p

2.Ivan Witte – Hilti Uppsala 7p

3.Hans Pettersson - Team Hang Loose 6p

4.John Söderblom – SFG Gävle 5p

4.Vincent Grönquist – SBG Norrköping 5p

5.Benjamin Mårtensson – SFG Gävle 4p

5.Lucas Wallhager – Allstars 4p

5.Jimmy Lindqvist – Team Hangloose 4p

5.Johannes Lindvall – Lunds Grappling Academy 4p

5.Anton Håkansson – Lunds MMA 4p

5.Alex Andersen – KFUM Fightzone 4p

5.Peter Thelander – Berserk MMA 4p

5.Mattias Pinto – Linköpings Budoklubb 4p

6.Oskar Andersson – Lunds Grappling Academy 3p

6.Hajdar Faraj – Kaisho 3p

6.Mushawar Rashid – Redline 3p

6.Oscar Svennson – Colloseum 3p

6.Simon Eriksson – SBG Norrköping 3p

6.Eamon Murphy – SFG Gävle 3p

6.Irfan Kozica – Akademi Nord 3p

7.Alfred Marcelind - SFG Gävle 2p

7.Anton Ringvall – Samurang 2p

7.Billy Rosén – Frontier MMA 2p

7.Borislav Buckos – Malmö MMA 2p

7.Anel Hajdarevic – SBG Norrköping 2p

8.Raham Kafaie - SFG Gävle 1p

8.Philip Juhlin – Lunds Grappling Academy 1p

8.Andrei Iancu – Renegade 1p

8.Ludwig Lindefors – Team East 1p

8.Victor Svensson – SBG Norrköping 1p

8.Hassan Muhieddine - Allstars 1p

 

Herrar -88kg Nybörjare

1.Daniel Granfält – Hilti Storfors 9p

2.Gustav Landström – SFG Gävle 8p

3.Jakob Gotthardsson – Concrete Tyresö 4p

3.Måns Persson – Lunds MMA 4p

3.Jonatan Ström – Lunds Grappling Academy 4p

3.Jimmy Sundman – Flow 4p

3.Eric Wennergren – Ultimate Gym 4p

3.Firat Koyuncu - Dala BJJ 4p

4.Daniel Toksoy – Nova MMA 3p

4.Roman Yusupov – Samurang 3p

4.Freddie Liljekvist – Frontier MMA 3p

4.Linus Ji – Art of Roll 3p

4.Eliyas Rezai - Östersunds JK 3p

5.Victor Ivering – Team Tumba BJJ 2p

5.Tobias Westman – Lunds MMA 2p

5.Jon Philip Edstrand – Frontier MMA 2p

5.Sven Johansson – Frontline Örebro 2p

5.Sven Johansson – Frontline Örebro 2p

6.Martin Sellfrid - SFG Gävle 1p

6.Michel Gonzalez – Malmö Muay Thai 1p

6.Berzan Celepi – Prana Jiu-Jitsu 1p

 

Herrar -99kg Nybörjare

1.Robin Klase - SBG Norrköping 11p 

2.Almin Hajdarevic – SBG Norrköping 8p

3.Fredrik Tigerschiöld – Lunds Grappling Academy 4p

4.Tobias Nilsson – Frontier MMA 3p

5.Adam Napiorkowsky – Frontier MMA 2p

5.Roger Nissilä - Östersunds JK 2p

 

Herrar +99kg Nybörjare

1.Christoffer Norell - SFG Gävle 7p

2.Viktor Landström – SFG Gävle 4p

2.Stuart Gibbons - Dala BJJ 4p

2.Robbin Wallin – Team Hangloose 4p

 

NYBÖRJARE DAMER

 

Damer -60kg Nybörjare

1.Lisa Lingvall – SFG Gävle 8p

2.Josephine Breisch - Sandviken kampsportsklubb 7p

3.Katharina Rudklint – Samurang 5p

4.Stephanie Zevian – Allstars 4p

5.Moa Ingstedt – Frontline Örebro 2p

 

Damer +60kg Nybörjare

1.Elin Wallman – Linköpings Budoklubb 6p

1.Jessica Jacobs – Samurang 6p

1.Ida Rääf - Sandviken kampsportsklubb 6p

1.Magdalena Magnusson - Sandviken kampsportsklubb 6p

2.Emma Yacoub - SFG Gävle 5p

3.Josephine Grödem – Samurang 4p

3.Moa Svennson – Hjärups Budoklubb 4p

4.Madelein Fagerlind – Redline 3p

5.Izabell Backman - Allstars 2p

5.Ibis Feliu Niva – Team Hangloose 2p

6.Federica Calidoni - Östersunds JK 1p

 

FORTSÄTTARE HERRAR

 

Herrar -66kg Fortsättare

1.Tommy Ljungberg - Berserk MMA 12p

2.Felix Tani Skoog – Linköpings Budoklubb 4p

3.Joakim Klingspetz - Berserk MMA 3p

3.Max Bengtsson – Frontline Örebro 3p

3.Awat Kohzadi – Team Hangloose 3p

3.Johannes Åkerlund – Frontline Örebro 3p

3.Awat Kohzadi - Team Hang Loose 3p

4.Edward Homsi - Nova MMA 2p

 

Herrar -77kg Fortsättare

1.Albin Edlund – Hilti Uppsala 8p

2.Kevin Gallego - SFG Gävle 4p

2.Samuel Gustavsson – Samurang 4p

2.Anders Svalsten – Team Gringo 4p

2.Viktor Jönewi – Lunds Grappling Academy 4p

2.Mohamad Habal – Redline 4p

2.Mathias Löf – Kaisho 4p

3.Leon Westerholm – Nova MMA 3p

 

Herrar -88kg Fortsättare

1.Tomas Eliasson – Team East 8p

2.Alexander Jonsson – Hilti Storfors 4p

2.Mervan Sert – Kaisho 4p

3.Kamo Poghosyan – Team Leites 3p

3.Niclas Odell – Team Leites 3p

3.Tony Wallin – Team Hangloose 3p

4.Mikael Glusac – Team Hangloose 2p

5.Axel Eriksson – Berserk MMA 1p

 

Herrar -99kg Fortsättare

1.Johan Levinsson – Linköpings Budoklubb 4p

1.Almin Hajdarevic – SBG Norrköping 4p

2.Magnus Zepeda – Nova MMA 3p

2.Oliver Löfgren – Team East 3p

3.Anton Sandberg – SBG Norrköping 2p

 

Herrar +99kg Fortsättare

1.Jan Karlsson – Lunds Grappling Academy 4p

1.Johan Levinsson – Linköpings Budoklubb 4p

 

FORTSÄTTARE DAMER

 

Damer -60kg Fortsättare

1.Nina Back – SFG Gävle 12p

2.Mary-Jane Rama – Linköpings Budoklubb 4p

3.Jennie Rääf - Sandviken kampsportsklubb 3p

 

Damer +60kg Fortsättare

1.Martina Löfström – SFG Gävle 8p

2.Sanna Bergkvist – Team East 7p

3.Eleonore Byrlén – Kaisho 4p

 

AVANCERADE HERRAR

 

Herrar -66kg Avancerade

1.Kristijan Kliajic - SFG Gävle 8p

2.Sebastian Palmdahl – Valhalla Jiu-Jitsu 4p

3.Martin Wiklund - SFG Gävle 3p

3.Robin Rådberg – Samurang 3p

4.Henric Pedersen - Nova MMA 2p

4.David Hedlund – Nova MMA 2p

5.Serdar Atlas – Fightzone Stockholm 1p

 

Herrar -77kg Avancerade

1.Alexander Ruev – SFG Gävle 15p

2.Liam Alpäng - Nacka Dojo 4p

2.Oliver Ström – Lunds Grappling Academy 4p

3.Rickard Östedt – Hilti Stockholm 3p

3.Joel Larsson – Art of Roll 3p

3.Viktor Saloranta – SBG Norrköping 3p

3.Anders Svalsten – Team Gringo 3p

4.Christian Stigenberg - SFG Gävle 2p

4.Rasmus Tholander – SBG Norrköping 2p

4.Daniel Kraljevic – Redline 2p

4.Adam Andersson – Linköpings Budoklubb 2p

4.Linus Anshelm – SBG Norrköping 2p

5.Adam Westlund – SFG Gävle 1p

5. Charlie Sano - Renyi Umeå 1p

 

Herrar -88kg Avancerade

1.Emil Johansson – SBG Norrköping 15p

2.Samuel Kvarzell – Prana Jiu-Jitsu 4p

2.Baloo Peinkofer – Lunds Grappling Academy 4p

2.Henrik Askfelt – Lunds MMA 4p

2.Daniel Grbic – Redline 4p

3.Daniel Sandell – Linköpings Budoklubb 3p

3.Pär Westberg - Dala BJJ 3p

4.Christian Stiegenberg – SFG Gävle 2p

4.Lars Olov Larsson - Östersunds JK 2p

5.Andreas Qvarnström – Flow 1p

 

Herrar -99kg Avancerade

1.Jimmy Rosén – SBG Norrköping 4p

1.Valdemar Fredriksson – SBJJC 4p

1.Christoffer Danielsson – Prana Jiu-Jitsu 4p

 

Herrar +99kg Avancerade

1.Mats Frostfeldt - Renyi Umeå 4p

1.Malik Tambe – Team Leites 4p

1.Kevin Munje – Redline 4p

 

AVANCERADE DAMER

 

Damer -60kg Avancerade

1.Heidie Bäckefelt – SBG Norrköping 13p

2.Eva-My Persson – Nacka Dojo 7p

3.Paulina Brinck – Team Gringo 6p

4.Linn Hansson – Team Gringo 3p

 

Damer +60kg Avancerade

1.Elin Bladh – Berserk MMA 10p

2.Veronika Jan – Nova MMA 7p

3.Fanny Lundström - GBG MMA 4p

4.Signe Fredricson - Nacka Dojo 3p

4.Sofia Hedqvist - Sandviken kampsportsklubb 3p

5.Anny Hammarsten – Dynamix Köping 2p

6.Frida Vastamäki – Fightzone Stockholm 1p

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload